Depilacja laserem

Zasada działania

Pragniemy zaprosić Państwa do korzystania z usług depilacji laserowej w gabinecie BODYLASER, który oferuje zabiegi usuwania zbędnego owłosienia metodą najlepszą z dostępnych, w oparciu o zaawansowany technologicznie Laser diodowy LightSheer TM Diode Laser System amerykańskiej firmy LUMENIS (na rynku od 1966r.)- światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń, które znajdują szerokie zastosowanie zarówno medycynie jak i w kosmetyce. Nasz gabinet jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, pragnących spełnić marzenie o gładkiej skórze! Pomożemy Państwu rozwiązać odwieczny problem estetyczny, usuwając starannie niechciane włosy, na stałe, bezboleśnie, w całkowicie bezpieczny sposób.

Tradycyjne metody usuwania włosów tj. golenie, wyrywanie pęsetą czy woskiem dają efekty tymczasowe. Do chwili obecnej jedynym zabiegiem w miarę trwale usuwającym włosy była elektroliza. Niestety, jest to zabieg bolesny i czasochłonny. Blizny, przebarwienia, reakcje alergiczne i wrastanie włosów są częstymi efektami ubocznymi tych metod depilacji.

Najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie LightSheer Diode Laser System umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy. Jako źródła światła używa się matrycy diod o bardzo wysokiej mocy 1600 - 2900 W, o długości fali 800 nm. Dla człowieka całkowicie bezpieczna dawka wynosi od 700 do 1000nm, przenikając do 2 mm w głąb skóry. Działa więc tylko powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Duża moc oraz odpowiednio długi czas trwania impulsu, sprawiają, że depilacja laserowa jest trwała. Niepowtarzalny odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip umożliwia aktywne chłodzenie i sprawia ,że zniszczeniu ulega większa liczba włosów (z powierzchni 9mm2), podczas jednokrotnego przyłożenia do skóry, a także sprawia, iż zabieg jest bezbolesny.

Podstawą działania depilacji laserem jest niszczenie włosa za pomocą światła, które wypala komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu.

Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Każdy włos przechodzi w ciągu swojego „życia” przez tzw. 3 fazy wzrostu włosa:

anagen

anagen - faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie;

katagen

katagen - faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale już następuje zerwanie połączenia między trzonem włosa a macierzą mieszka włosowego;

telogen

telogen - faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40 - 60 % włosów, po trzech zabiegach - 92 %. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

Po zabiegu wszystkie włosy wypadają, ponieważ wszystkie włosy zostały ogrzane (spalone). Ale ilość włosów usuniętych na stałe równa się ilości włosów, w których zniszczone zostały komórki macierzy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40% włosów( w zależności od miejsca depilacji), po trzech zabiegach - 92 %. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

Ze względu na przeprowadzone wcześniej zabiegi woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp. może zaistnieć konieczność przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu dla uzyskania zadowalającego wyniku.