Usuwanie przebarwień w Warszawie
Zajmujemy się usuwaniem przebarwień w Warszawie. Do przeprowadzania zabiegów używamy bezpiecznego lasera. Dzięki niemu nie tylko skutecznie usuniesz przebarwienia, ale również wyrównasz koloryt cery. To doskonały sposób na poprawę wyglądu bez użycia skalpela. Laserowe usuwanie przebarwień w Warszawie to procedura, która pomoże w leczeniu nawet najtrudniejszych przebarwień. Oprócz tego, że zabieg jest bezinwazyjny, to nie wymaga rekonwalescencji. Liczbę zabiegów, które są niezbędne do uzyskania pożądanych efektów, ustalamy indywidualne, jednak zwykle konieczne jest 3-5 wizyt. Najlepiej odbywać je w odstępach co 3-4 tygodni. Efekty zauważysz szybko, ponieważ na skutek procesu fototermolizy melanocytów do złuszczania się plam dojdzie po około trzech dniach.
Laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia różnego rodzaju nieestetycznych zmian na skórze. Przebarwienia, czyli plamy o innym kolorze niż naturalny odcień skóry, dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Największy problem stanowią przebarwienia na twarzy, jednak niepożądane zmiany mogą pojawić się także na innych częściach ciała – m.in. dłoniach, ramionach, dekolcie. Aby pożegnać się z nimi raz na zawsze i zyskać efekt gładkiej skóry – zgłoś się do nas i skorzystaj z zabiegu laserowego usuwania przebarwień. We wszystkich naszych gabinetach – w Warszawie, Częstochowie i Poznaniu – stosujemy najnowszej generacji laser IPL, który przeznaczony jest do usuwania nawet najbardziej opornych przebarwień. Już po kilku zabiegach skóra będzie wyglądać na odmłodzoną, a nieestetyczne przebarwienia znikną.
Bezpieczne laserowe usuwanie przebarwień – Warszawa
Wszystkie zabiegi usuwania przebarwień w Warszawie, Częstochowie i w Poznaniu poprzedzone są szczegółowymi konsultacjami. Podczas ich trwania dokładnie analizujemy problem pacjenta, a następnie przygotowujemy indywidualną ofertę, która obejmuje ilość i częstotliwość koniecznych do przeprowadzenia zabiegów. W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów, w trakcie wywiadu omawiamy wszelkie przeciwskazania do laserowego usuwania przebarwień, a także opisujemy, jak przygotować się do zabiegu. Przeprowadzane przez nas laserowe usuwanie przebarwień w Warszawie odbywa się w profesjonalnych gabinetach, w których ściśle przestrzegane są zasady higieny i sterylności. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego i atestowanego sprzętu, a nasi pracownicy to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu możemy zagwarantować Ci, że wykonany przez nas zabieg usuwania przebarwień będzie nie tylko skuteczny, lecz – przede wszystkim – bezpieczny.PRZED ZABIEGIEM
PO ZABIEGU
Kiedy warto wykonać zabieg laserowego usuwania przebarwień?
Wiele osób czuje się niekomfortowo z przebarwieniami skóry. O ile niewielkie piegi potrafią dodać uroku, tak większe plamy skutecznie go odbierają. Chcąc poprawić swój wygląd warto zdecydować się na zabieg laserowego usuwania przebarwień. Zmianami, które nadają się do usunięcia są:
- odbarwienia, piegi, ostuda,
- plamy posłoneczne, plamy soczewicowe (starcze),
- rumień po zabiegach laserowych,
- pigmentowe uszkodzenie słoneczne,
- przebarwienia pozapalne i potrądzikowe,
- pigmentacja cętkowana, hiperpigmentacja czy fotostarzenie się skóry.
Przeciwwskazania do zabiegu usuwania przebarwień
Jak każdy zabieg z użyciem lasera, tak również usuwanie przebarwień w niektórych przypadkach wyklucza jego przeprowadzenie. Zapoznanie się z listą przeciwwskazań to podstawa bezpieczeństwa. Wśród przeciwwskazań do zabiegu usuwania przebarwień wymieniamy:
- ciąża,
- opalenizna (min. miesiąc przed zabiegiem),
- stosowanie samoopalaczy,
- stosowanie kremów z retinolem,
- przyjmowanie leków i ziół światłouczulających,
- przyjmowanie B-karotenu,
- cukrzyca, bielactwo,
- aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu,
- skłonności do bliznowacenia.
PRZED ZABIEGIEM
PO ZABIEGU
Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień?
W Studio Laser usuwanie przebarwień przeprowadzamy za pomocą najnowszej generacji urządzenia IPL- Quantum SR – światowego lidera w produkcji urządzeń laserowych stosowanych w medycynie i kosmetyce. Firma ta jako pierwsza w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wprowadziła na rynek intensywne źródło światła IPL. Od tego czasu nieustannie udoskonala tę technologię. W trakcie wykonywania zabiegu usuwania przebarwień światło pochłaniane jest przez melaninę. Podgrzewa ono komórki zawierające barwnik, powodując ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu, a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni. Po około 2 tygodniach po zakończeniu kuracji laserowego usuwania przebarwień skóra ma piękny kolor, jest odświeżona i ujednolicona.
PRZED ZABIEGIEM
PO ZABIEGU
Postępowanie po zabiegu usuwania przebarwień
Przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ zabieg nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie usuwa jej skutki. Dlatego niezwykle ważnym punktem terapii powstawania przebarwień jest profilaktyka oparta na unikaniu ekspozycji na promienie UV (stosowanie skutecznej ochrony), zwłaszcza jeśli chodzi o przebarwienia na twarzy, które są najczęściej narażone na promieniowanie. Ponadto, w celach bezpieczeństwa oraz osiągnięcia w pełni satysfakcjonujących rezultatów niezbędne jest przestrzeganie kilku zasad:- Zabiegi należy powtarzać co 3 do 6 tygodni,
- Nie można eksponować skóry na słońcu przez min. jeden miesiąc po zabiegu (zabezpieczać skórę wysokimi filtrami),
- Przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających,
- Kilka razy dziennie zalecamy używanie kremu Alantan, Panthenol, Bepanthen lub Solcoseryl.
Rodzaje przebarwień na skórze
Decydując się na usuwanie przebarwień laserem, warto poznać ich rodzaje, metody usuwania i przyczyny powstawania. Dzięki temu można uniknąć nowych zmian i podtrzymać efekty terapii laserowej. Różnego typu przebarwienia, zwane też zaburzeniami barwnikowymi, powstają na skutek nadmiernej produkcji melaniny. Przebarwienia mogą wynikać również z nierównomiernego rozłożenia barwnika w skórze. Najczęściej objawiają się w postaci różnej wielkości brązowych plam na twarzy, szyi, dekolcie, rękach czy plecach. Przebarwienia pojawiają się najczęściej na odkrytych częściach ciała, przez co stanowią duży problem zarówno kosmetyczny, jak i psychologiczny. Dodatkowo zmiany te mogą się nasilać przy nadmiernym kontakcie z promieniami słonecznymi (UVA i UVB). Dlatego też przebarwienia bardziej widoczne są latem.
Przebarwienia na skórze podzielić można na trzy grupy, w zależności od ich rodzaju występowania: naskórkowe, skóry właściwej i mieszane. W przypadku przebarwień naskórkowych sprawa jest prosta – zazwyczaj głębszy peeling i kremy rozjaśniające przynoszą dobre rezultaty. Kosmetyki mogą okazać się jednak nieskuteczne, gdy mamy do czynienia z drugą i trzecią grupą przebarwień. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest terapia skojarzeniowa, która łączy kilka metod jednocześnie. Najlepszym wyborem będzie: stosowanie kremów ograniczających pigmentację, mikrodermabrazja oraz laserowe usuwanie przebarwień. Terapię laserową wykorzystuje się szczególnie w przypadku zmian barwnikowych, które umiejscowione są w skórze właściwej. Przebarwienia tego typu nie dają- się bowiem usunąć żadnymi metodami stosowanymi zewnętrznie. Usuwanie przebarwień laserem jest więc metodą, która sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej opornych zmian na skórze właściwej.
Przyczyny powstawania przebarwień
Do najczęstszych przyczyn powstawania przebarwień należą:
- stosowanie doustnej antykoncepcji,
- ciąża,
- przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających,
- okres menopauzy,
- choroby wątroby,
- zaburzenia pracy tarczycy, nadnerczy.